Rzemiosło Cech Bytom Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu

Aktualności

Medal Miasta Bytomia 2014

08.11.2014 r. odbyła się uroczystość wręczenia przez Prezydenta Bytomia Damiana Bartylę oraz Przewodniczącą Rady Miejskiej Danutę Skalską "Medalu Miasta Bytomia" oraz wyróżnienia Nagrody Prezydenta Bytomia w dziedzinie kultury - Muza 2014.

 

 

”Medal Miasta Bytomia” przyznaje Prezydent na wniosek Kapituły osobom lub instytucjom za szczególne osiągnięcia dla miasta w 5 dziedzinach: gospodarczej, naukowej, kulturalnej, społecznej, sportowej.

 

Wśród nagrodzonych w dziedzinie gospodarczej i społecznej był rzemieślnik z naszego Cechu w Bytomiu, Joachim KLIMZA. Od 1982 r. prowadzi renomowaną firmę, rodzinną Piekarnię i Cukiernię z tradycjami przy ul. Korfantego w Bytomiu. Był także współwłaścicielem słynnej cukierni „U Michała”, którą przekazał synowi. Jego dewizą jest prawość i doskonała znajomość rzemiosła, które czynnie rozwija. Aktywny członek Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu. Propaguje i realizuje działania w zakresie rozwoju i doskonalenia zawodowego, integracji środowiska rzemieślniczego, współpracuje ze szkołami zawodowymi, aktywnie uczestniczy w komisjach konkursowych i Komisji Egzaminacyjnej piekarzy – cukierników przy Izbie Rzemieślniczej w Katowicach. Licznie wspomaga i sponsoruje akcje charytatywne, pomaga wielu szkołom, parafiom, instytucjom oraz organizacjom pozarządowym w mieście. Laureat wielu wyróżnień, w tym Złotej Odznaki Mistrza Szkolącego oraz Złotym Medalem Jana Kilińskiego Związku Rzemiosła Polskiego.