Medal Miasta Bytomia 2014

08.11.2014 r. odbyła się uroczystość wręczenia przez Prezydenta Bytomia Damiana Bartylę oraz Przewodniczącą Rady Miejskiej Danutę Skalską "Medalu Miasta Bytomia" oraz wyróżnienia Nagrody Prezydenta Bytomia w dziedzinie kultury - Muza 2014.

”Medal Miasta Bytomia” przyznaje Prezydent na wniosek Kapituły osobom lub instytucjom za szczególne osiągnięcia dla miasta w 5 dziedzinach: gospodarczej, naukowej, kulturalnej, społecznej, sportowej.

Wśród nagrodzonych w dziedzinie gospodarczej i społecznej był rzemieślnik z naszego Cechu w Bytomiu, Joachim KLIMZA. Od 1982 r. prowadzi renomowaną firmę, rodzinną Piekarnię i Cukiernię z tradycjami przy ul. Korfantego w Bytomiu. Był także współwłaścicielem słynnej cukierni „U Michała”, którą przekazał synowi. Jego dewizą jest prawość i doskonała znajomość rzemiosła, które czynnie rozwija. Aktywny członek Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu. Propaguje i realizuje działania w zakresie rozwoju i doskonalenia zawodowego, integracji środowiska rzemieślniczego, współpracuje ze szkołami zawodowymi, aktywnie uczestniczy w komisjach konkursowych i Komisji Egzaminacyjnej piekarzy – cukierników przy Izbie Rzemieślniczej w Katowicach. Licznie wspomaga i sponsoruje akcje charytatywne, pomaga wielu szkołom, parafiom, instytucjom oraz organizacjom pozarządowym w mieście. Laureat wielu wyróżnień, w tym Złotej Odznaki Mistrza Szkolącego oraz Złotym Medalem Jana Kilińskiego Związku Rzemiosła Polskiego.