Narodowe Święto Niepodległości 2014

11.11.2014 r. odbyły się obchody organizowane z okazji Narodowego Święta Niepodległości dla uczczenia 96. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości przez Miasta Bytom i Radzionków.

W Bytomiu uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod tablicą "Solidarności" przy ul. Pułaskiego i mszą św. za OJCZYZNĘ w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Pułaskiego 9. Część Oficjalna uroczystości odbyła się przed Pomnikiem Wolności, ul. Piłsudskiego, gdzie również zostały złożone kwiaty. Cech reprezentowali: Antoni Wojciechowski - Starszy Cechu, Halina Owczarek - I Podstarszy Cechu, Jacek Arndt - Skarbnik Cechu.

W Radzionkowie uroczystość rozpoczęła się  mszą św. w intencji OJCZYZNY w kościele p.w. Św. Wojciecha. Część Oficjalna uroczystości odbyła się przed Pomnikiem Powstańców Śląskich, Forum Miejskie - Plac Letochów, gdzie również zostały złożone kwiaty. Cech reprezentowali: Tadeusz Bączkowicz - I Podstarszy Cechu, Apolinary Komór - Przewodniczący Sądu Cechowego.

BYTOM:

RADZIONKÓW: