Wigilia Cechowa 2014 r.

12.12.2014 r. odbyła się Wigilia Cechowa. W tym roku gościła nas restauracja „Mustang” z Bytomia Suchej Góry Pani Barbary Suchanek – członka naszego Cechu.

Obecni byli Prezes Izby Rzemieślniczej Małej Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach Pan Jan Klimek, Prezydent Miasta Bytomia Pan Damian Bartyla, Sekretarz Miasta Radzionków Pan Rudolf Sobczyk oraz Ksiądz Proboszcz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa z Szombierek Antoni Kopiec. Ponadto dopisali zaproszeni goście – przedstawiciele ZT Kruszwica, Zeelandia oraz Polmarkus – Firm związanych z branżą piekarsko-cukierniczą. Jak zwykle nasz Cech nie zapomniał o seniorach, którzy również licznie wzięli udział w Wigilii, jak też licznie dopisali nasi członkowie z rodzinami. W Wigilii uczestniczyło w sumie 80 osób.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania wszystkich zebranych przez Starszego Cechu Pana Antoniego Wojciechowskiego, po czym wszyscy przełamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i usiedli wspólnie do kolacji przygotowanej z typowych potraw wigilijnych.

Atmosferę spotkania umilał kolędowo zespół „Trąbki Jerycha” oraz „Hoker” z prowadzącym Adamem Kleiman. W takt ich muzyki wszyscy śpiewali kolędy korzystając z przygotowanych przez Biuro Cechu śpiewników.