Rzemiosło Cech Bytom Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu

Aktualności

Gala Rzemiosła, Piekarzy i Cukierników 2016

19.03.2016 r. odbyła się organizowana przez nasz Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu coroczna Gala Rzemiosła św. Józefa i św. Klemensa.

 

galarzemiosla2016

  

 

O godz. 16.30  odbyła Msza Św. w Kościele Św. Jacka ul. Matejki 1 z udziałem orkiestry wojskowej z Bytomia.  Po zakończeniu Mszy Św. uroczyście uczestnicy  przemaszerowali z orkiestrą wojskową na czele do Restauracji „Myśliwska” przy ul. Alojzjanów 27, gdzie o godz. 18.00 rozpoczęła się część oficjalna Gali. Tak jak w ubiegłym roku Galę poprowadził Pan Roman Kurosz.

 

By bardziej uroczyście i podniośle obchodzić święto Rzemiosła, tradycyjnie na Gali zostały wręczone dyplomy i odznaczenia dla pracowników, rzemieślników i ich zakładów.   

  

I. Dyplomy dla pracowników firm z naszego Cechu:

 

1. Restauracja FIGARO Joanna i Leszek Machoń, Pl. Jana Pawła2,

    Radzionków:              

    Pracownik: Krystyna Poremska

 

2. Cukiernia - Piekarnia Tadeusz Bączkowicz, ul. Długa 4, Radzionków: 

    Pracownik: Dorota Szołtysik  

    Pracownik: Wojciech Ochman

 

3. Cukiernia "PEREŁKA" Marcin Warzecha, ul. Małachowskiego 8a, Bytom: 

   

    Alina Warzecha    

    Pracownik: Monika Naglik 

    Pracownik: Zofia Jeleń 

    Pracownik: Beata Froś 

    Pracownik: Magdalena Ogiewa 

    Pracownik: Renata Zogłowek 

    Pracownik: Grzegorz Zogłowek 

    Pracownik: Kamil Wolny 

 

 4. CASTORI Sp. zo.o., B. Bujak, D., Bytom, ul. Wyczółkowskiego 30A:

    Pracownik: Iwona Zok

    Pracownik: Wojciech Bujak

    Pracownik: Piotr Starzec

 

5. Parkowa s.c. Danuta i Lech Chojnaccy, ul. Wyszyńskiego 1, Tarnowskie Góry:

    Menager: Karolina Chojnacka

 

II. Dyplom Cechu w Bytomiu: 

 

1. JacekPowolik, NIKO Jacek Powolik, ul. Moniuszki 16 A, Bytom

 

2. Kinga Kwapisz  PIEKARNIA-CUKIERNIA III Kinga i Tadeusz Kwapisz s.c.,

    ul. Francuska 60, Bytom

 

3. Joanna Sosna, Salon Fryzjersko-Kosmetyczn METAMORFOZA, ul. Wandy 7, Zabrze

     

III. Honorowa Odznaka Rzemiosła Śląskiego:

 

1. MarcinWarzecha, Cukiernia "PEREŁKA" Marcin Warzecha, ul. Małachowskiego 8a, 

    Bytom

 

2. Iwona Błaszczyk, Studio Fryzjerskie La Grand, ul. Powstańców Warszawskich 22,

    Bytom

 

3. Agnieszka Morys, Dyrektor Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu

   

IV. Honorowa Odznaka Rzemiosła Polskiego:

 

1. Danuta Chojnacka, Parkowa s.c.ul. Wyszyńskiego 1, Tarnowskie Góry

 

2. Joanna Machoń, Restauracja FIGARO, Pl. Jana Pawła 2, Radzionków

 

3. Leszek Machoń, Restauracja FIGARO, Pl. Jana Pawła 2, Radzionków

 

V. Srebrny Medal im. Jana Kilińskiego:

 

1. Adam BurdalskiZakład Produkcyjny „LTS”, ul. Kurka 17A, Tarnowskie Góry

   

VI. Złoty Medal im. Jana Kilińskiego:

 

1. Antoni Krzykawski, ASKAR - SERVICE, ul. Rowowa 1, Radzionków

 

2. Halina Owczarek, SALON FRYZJERSKO – KOSMETYCZNY, ul.Sądowa 3, Bytom

 

3. Mieczysław Pamuła, Mototechnika Bytom, ul. Prosta 4, Bytom

 

VII. Platynowy Medal im. Jana Kilińskiego:

 

1. Gerard Franciszok – Senior Bytom

   

VIII. Szabla Rzemieślnicza Cechu w Bytomiu:

 

1. Reinhold i Hildegarda Głogowscy – Seniorzy Radzionków

 

 

IX. Dyplom od Prezydenta Miasta Bytomia Damiana Bartyli za wyróżnianie się na rynku rzemieślniczym w Bytomiu:

 

1. Piotr Grochowina, Meble Grochowina Studio, Bytom, ul. Chrobrego 28/1

 

2. Andrzej Kalbarczyk, CAUTUM ENERGY Sp. z o.o., Bytom, ul. Pułaskiego 3

 

 

X. Wyróżnienia od Prezydenta Miasta Bytomia Damiana Bartyli z okazji 40,35,25,20,15-cia prowadzenie swojej firmy:

 

1. 40-lecie / Franciszek Drenda, Zakład Krawiecki, Bytom, ul. Zabrzańska 75

2. 35-lecie / Stanisława Koza, F.H.P „KOZA”, Bytom, ul. Daleka 27

3. 25-lecie / Justyna Łuczyńska, FHU FACTOR , Bytom, ul. Chopina 9

4. 25-lecie / Mieczysław Pamuła, Katarzyna Pamuła, Mototechnika Bytom, Bytom,

    ul. Prosta 4

5. 20-lecie / Joanna Gaweł, Restauracja Pizzeria DESPERADO, Bytom, ul. Konstytucji 105

6. 20-lecie / Elżbieta Mateja, Zakład Fryzjerski „ELIZA”, Bytom, ul. Zabrzańska79

7. 20-lecie / Katarzyna Mitas-Ciba, Elżbieta Mitas-Kawałko, Zakład Fryzjerski

    Damsko-Męski s.c., Bytom, ul. Mickiewicza 3

8. 15-lecie / Bartłomiej Bujak, Dobromir Bujak, CASTORI Sp. z o.o., Bytom,

    ul. Wyczółkowskiego 30A

9. 15-lecie / Krystyna Kopyto, Zakład Fryzjerski „Krystyna”, Bytom,

    ul. Świętochłowicka 1

10. 15-lecie / Michał Klimza, Renata Klimza, Cukiernia U Michała

      Michał i Renata Klimza, Bytom, ul. Moniuszki 6

 

XI. Wyróżnienia od Burmistrza Miasta Radzionkowa Gabriela Tobora z okazji 40,25,20,10-cia jubileuszu powstania firmy:

 

1. 40-lecie / Apolinary Komór, Ślusarstwo Produkcyjno-Usługowe, Radzionków,

    ul. Nieznanego Żołnierza 18

2. 25-lecie / Katarzyna Stachowicz-Brzezina, Zakład Fryzjerski, Radzionków,

    ul. Śródmiejska 24

3. 20-lecie / Mirosława Surowiec, Zakład Fryzjerski, Radzionków, ul. Szymały 53

4. 10-lecie / Joanna Machoń, Leszek Machoń, Restauracja FIGARO, Radzionków,

    Pl. Jana Pawła 2

 

XII. Wyróżnienie za wdrożenie nowej linii technologicznej ze szczególnym zachowaniem ochrony środowiska otrzymuje:

  1. Ksawery Komór

    MAX-LACK, ul. Księżogórska 96, Radzionków

 

XIII. Srebrna Odznaka Zasłużony dla Województwa Śląskiego:

 

1. Leszek Chojnacki, Parkowa s.c.ul. Wyszyńskiego 1, Tarnowskie Góry

 

 

Po części oficjalnej rozpoczęła się, jak co roku na naszej Gali, promocja młodzieży z Bytomia i Radzionkowa. W tym roku z Bytomia swoje umiejętności zaprezentowali nam uczniowie z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego a z Radzionkowa młodzież z Centrum Kultury Karolinka - Młodzieżowy Teatr Tańca Współczesnego SIX LIMBS GROUP.

   

Jako pierwsza wystąpiła młodzież z Bytomia. Uczniowie kl. VI, VII, VIII zaprezentowali się w repertuarze polskich tańców narodowych oraz innych form tanecznych m.in. w tańcach rosyjskich i hiszpańskich. Program przygotowała Pani Katarzyna Dziok.

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu została założona w roku 1946 przez Tacjannę Wysocką – polską tancerkę, pedagoga, choreografa i teoretyka baletu. Szkoła od początku swojej działalności z zaangażowaniem i sukcesem wypełnia misję kształtowania artystycznej osobowości młodych adeptów tańca, a jej absolwentów można oglądać na wszystkich scenach polskich, a także wielu scenach Europy, gdzie pracują jako soliści, tancerze w zespołach, choreografowie i pedagodzy. Szkoła współpracuje ze wszystkimi instytucjami tańca na Śląsku: Operą Śląską  w Bytomiu, Gliwickim Teatrem Muzycznym, Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach. Co roku na scenie bytomskiej Opery, z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, odbywa się Gala Baletowa z udziałem tych zespołów, uczniów, a także zaproszonych gości z innych teatrów Polski i Europy, organizowana przez szkołę we współpracy z Operą Śląską. Na co dzień uczniowie prezentują swoje umiejętności w praktykach scenicznych na scenach Gliwickiego Teatru Muzycznego i Opery Śląskiej, a także w licznych koncertach w Regionie.

   

Następnie wystąpił Młodzieżowy Teatr Tańca Współczesnego SIX LIMBS GROUP.

 

Na III Ogólnopolskim Turnieju Tańca VIVERSO w Rybniku zdobyli II miejsce. Zespół na co dzień pracuje w Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie pod okiem Katarzyny Grysko, dokładnie od roku 2012. W skład zespołu wchodzą: Asia Gryboś, Patrycja Janta, Monika Biadacz, Julia Wiśniowska, Alicja Wiśniowska.
Six Limbs Group zrealizował swój pierwszy autorski spektakl zatytułowany "JEWEL" dzięki zbiórce pieniędzy metodą Crowdfundingu poprzez portal Polak Potrafi.

  

Po części oficjalnej do dalszej zabawy zaprosił wszystkich gości zespół muzyczny Pana Janusza Śliwki Delta-Live oraz tegoroczna niespodzianka Zespół Taneczny z Warszawy
5 Element.