Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

07.10.2016 r. w siedzibie naszego Cechu odbyła się uroczystość „Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2016/2017” w Rzemiośle dla uczniów I klas.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania przez Starszego Cechu Antoniego Wojciechowskiego zaproszonych gości: Prezydenta Miasta Bytomia Damiana Bartylę, przedstawiciela Działu Oświaty Izby Rzemieślniczej MŚP w Katowicach Marię Banachowicz, Naczelnika Wydziału Edukacji z Bytomia Aldonę Kopczyńską oraz Dyrektorów i Kierowników Szkolenia Praktycznego z bytomskich i ościennych Szkół Zawodowych, z którymi Cech ściśle współpracuje. Na spotkaniu nie zabrakło również Zarządu Cechu, bytomskich i radzionkowskich rzemieślników oraz ich uczniów.

Na uroczystości wręczono dyplomy od Cechu i nagrody od rzemieślników dla wyróżniających się uczniów III klas:

1) Paweł Olszok Zasadnicza Szkoła Zawodowa im. Stanisława Ligonia Piekary Śląskie, zawód: cukiernik w zakładzie  Cukiernia - Piekarnia Tadeusz Bączkowicz Radzionków.

2)  Sandra Pudełko Zespół Szkół Usługowo Rzemieślniczych w Bytomiu, zawód: fryzjer w zakładzie - Salon Fryzjerski IRENA w Bytomiu.

3)  Karolina Iskrzycka Zespół Szkół Usługowo Rzemieślniczych w Bytomiu, zawód: fryzjer w zakładzie - Salon Fryzjerski IRENA w Bytomiu.

Wszyscy zaproszeni goście otrzymali kwiaty.

II Podstarszy Cechu Tadeusz Bączkowicz odczytał Historię Rzemiosła w zakresie ówczesnej tradycji przyjmowania uczniów do zakładu w danym rzemiośle. Następnie odbyła się przysięga uczniów klas I po której Starszy Cechu Antoni Wojciechowski pasował wyznaczone osoby na ucznia rzemiosła w wybranym przez siebie zawodzie.

Na zakończenie części oficjalnej wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu 19-letniej Dagmary Szczepanik, studentki filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim.

Po występie wszystkich obecnych zaproszono na słodki poczęstunek a uczniowie zostali zaproszeni do zabawy na zorganizowanej przez Cech dyskotece.

Serdecznie zachęcamy do zobaczenia pozostałych zdjęć z uroczystości w zakładce:

Galeria na naszej stronie.