Bytomski Mistrz Biznesu 2016

03.11.2016 r. w Biurze Promocji Bytomia odbyła się uroczystość rozdania nagród w miejskich rozgrywkach gry symulacyjnej „Chłopskiej Szkoły Biznesu".

Rozgrywki odbyły się w środę 19 października 2016 r. w auli CKU przy ul. Powstańców Śląskich 10 w Bytomiu. Organizatorami gry był: CKU w Bytomiu i WUP w Katowicach.
Patronat nad grą objęli: Prezydent Bytomia - Damian Bartyla, Bytomska Rada Biznesu-Przewodniczący Krzysztof Gajos oraz nasz Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu-Starszy Cechu Antoni Wojciechowski.
Do gry przystąpiło łącznie 30 zespołów dwuosobowych reprezentujących: 12 bytomskich gimnazjów, 10 szkół ponadgimnazjalnych oraz 4 śląskie uniwersytety trzeciego wieku.
Grę poprowadzili pracownicy katowickiego WUP-u oraz jego filii w Bielsku Białej i Częstochowie.

Nasz Cech ufundował nagrody dla zespołu, który zajął III miejsce.

Czołowe miejsca zajęli:

I miejsce i tytuł Bytomskiego Mistrza Biznesu 2016 otrzymali słuchacze Rudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rudzie Śląskiej - Stefania Drożniewicz i Marian Porada.

II miejsce i tytuł Bytomskiego Pierwszego Wicemistrza Biznesu 2016 otrzymali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia w Bytomiu - Marta Kudzior i Marcel Ostrowski.

III miejsce i tytuł Bytomskiego Drugiego Wicemistrza Biznesu 2016 otrzymali uczniowie Technikum Nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bytomiu ("Elektronik") - Tomasz Śliwka i Marcel Kołodziej. Nagrodę wręczył im Starszy Cechu RRiP w Bytomiu - Antoni Wojciechowski.

Laureaci otrzymali również pamiątkowe statuetki.

„Chłopska Szkoła Biznesu" to gra planszowa inspirowana historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego ośrodka andrychowskiego. Gra symuluje działalność gospodarczą, w atrakcyjny sposób ukazując mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej. Promuje postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy i świetnie integruje grupę. Gra powstała w Małopolskim Instytucie Kultury w Krakowie, w ramach realizowanego przez tenże instytut projektu wydawniczo-edukacyjnego „Chłopska Szkoła Biznesu 2010", dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, ze środków programu „Patriotyzm Jutra".