Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Szanowni Państwo,

W związku z dzisiejszą decyzją zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych stanowisko Ministerstwa Edukacji w odniesieniu do uczniów Branżowych szkół I stopnia jest takie:

Uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły.

Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach.

Ogłoszenie takiej treści jest zamieszczone na oficjalnej stronie Ministerstwa Edukacji:     https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

Ponieważ pracownik młodociany jest tylko oddelegowany do szkoły, oznacza to, iż taki uczeń ma obowiązek w każdym dniu roboczym być na praktyce, (wynagrodzenie młodociany otrzymuje za cały miesiąc, a nie tylko za dni praktyki).

Jednak z uwagi na sytuację sanitarno-epidemiologiczną podpowiadamy, że mają Państwo możliwość udzielenia takiemu młodocianemu urlopu bezpłatnego lub płatnego, ale tylko i wyłącznie za zgodą obu stron tj. pracodawca – młodociany, rodzic.

Jeżeli tylko będą nowe informacje w tej sprawie, pojawią się na bieząco na naszej stronie.

W razie jakichkolwiek pytań lub w celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego 32 2813595, 783220002 lub e-mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .