III Jarmark Rzemieślniczy na Księżej Górze w Radzionkowie 2014 r.

24.08.2014 r. na Księżej Górze w Radzionkowie odbył się III Jarmark Rzemieślniczy, który rozpoczął się w ramach tygodnia - Senioralia 2014.

Podobnie jak w latach ubiegłych Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu wraz z Urzędem Miejskim w Radzionkowie był współorganizatorem Jarmarku.

senioralia 2014 maly

O godz. 14.00 odbyła się Msza św w Kościele Św. Wojciecha w Radzionkowie, a po jej zakończeniu na Księżej Górze nastąpiło oficjalne otwarcie III Jarmarku Rzemieślniczego przez Burmistrza Miasta Radzionków Gabriela Tobor wraz ze Starszym Cechu Antonim Wojciechowskim, następnie prowadzący Adam Solorz zaprosił wszystkich na koncert zespołu Cider Brass Kirmes Musikanten.

Członkowie naszego Cechu zaprezentowali rzemiosło poprzez pokazy na swoich stoiskach:

- Joanna, Leszek Machoń - Restauracja "Figaro", Pl. Jana Pawła II 2, 41-922 Radzionków;

Firma dba o swój wizerunek dzięki znajomości rynku i strategii dobrego rzemiosła, aby uzyskać właściwą markę i pozycję. Dzięki swemu doświadczeniu i zaangażowaniu Państwo Machoń wyszkolili i nadal szkolą uczniów i osoby dorosłe w zawodach kelner, barman, kucharz.

Restauracja Figaro zapewnia wyśmienitą śląską kuchnię oraz profesjonalną obsługę a specjalnością zakładu jest placek po węgiersku oraz wyszukane drinki przygotowywane przez właściciela restauracji Pana Leszka Machonia.

- Edward Czmok - P.P.H.U. FERMATA, ul. Szczęśliwa 11, 41-922 Radzionków;

Firma FERMATA działa na rynku ponad 15 lat. Posiada w swojej ofercie pizzę oraz inne dania kuchni włoskiej. Specjalizuje się w cateringu, czyli dostawie posiłków pod wskazany adres oraz organizowaniem przyjęć w domu, firmie, plenerze. Oferuje kuchnię z różnych rejonów świata, od tradycyjnej - śląskiej, poprzez kuchnię regionalną, pieczony prosiak, udźce, dziczyznę oraz przysmaki śródziemnomorskie, między innymi owoce morza, jak również sushi wyrabiane japońską, tradycyjną metodą. Właściciel zaprasza wszystkich do ich lokalu.

- Tadeusz Bączkowicz - Cukiernia-Piekarnia, ul. Długa 4, 41-922 Radzionków;

Cukiernia-Piekarnia "Bączkowicz" to firma rodzinna o przeszło stuletniej tradycji. Od 1983 roku zakład prowadzony przez Tadeusza Bączkowicza podlegał stałej modernizacji i rozwojowi. Produkcja piekarska została rozszerzona o bogaty wybór wyrobów ciastkarskich i cukierniczych. Firma gwarantuje stały i szeroki asortyment ponad stu produktów sprzedawanych w sklepach firmowych oraz dla innych odbiorców i restauracji. Specjalnością zakładu są: pieczywo regionalne, kołacze, ciasta i torty weselne oraz duża gama drobnych ciasteczek. Właściciel Firmy Tadeusz Bączkowicz zachęca do odwiedzania ich sklepów i zaprasza na kawę, szplitry i wodzionke do " Kuchni Babki Any " w Radzionkowie przy ulicy Długiej 4.

- Anna, Józef Wylenzek - Wylenzek i Wspólnicy Spółka Jawna, ul. Nieznanego Żołnierza 1, 41-922 Radzionków;

Firma rodzinna, na rynku od 1990 r., której głównym przedmiotem działalności jest produkcja pieczywa, wyrobów ciastkarskich oraz lodów. Działają na terenie Radzionkowa, Tarnowskich Gór i Bytomia, zatrudniając mieszkańców z Radzionkowa i Bytomia. Od kilku lat firma prowadzi punkt gastronomiczny w Radzionkowie na Księżej Górze przy basenie do którego serdecznie zapraszają.

- Maria, Barbara Suchanek - Restauracja "Mustang", ul. Wyszyńskiego 64, 41-935 Bytom;

Restauracja "Mustang" znajduje się w Bytomiu - Sucha Góra. Przy dźwiękach spokojnej muzyki, z dala od ruchu ulicznego i miejskiego zgiełku można rozkoszować się daniami kuchni staropolskiej i europejskiej, oraz podziwiać artyzm potraw przygotowanych przez kucharzy restauracji. Restauracja wykorzystuje wszelkiego rodzaju świeże zioła i przyprawy bazując na kuchni regionalnej i sezonowych warzywach i owocach. Można spróbować wyśmienitej włoskiej kuchni jak np. pizze na cienkim cieście wyrabianą ręcznie oraz zasmakować włoskiej kawy latte. Restauracja Mustang z ponad 20 letnią tradycją gastronomiczną, przygotowuje wszelkiego rodzaju uroczystości (wesela, komunie, urodziny) oraz catering z dostawą do domu.

- Apolinary Komór - Ślusarstwo Produkcyjno-Usługowe, Ksawery Komór - KOMOOR, ul. Nieznanego Żołnierza 18, 41-922 Radzionków;

Firma istnieje od 1976 r. w Bytomiu a obecnie 28 lat działa w Radzionkowie, przy ul. Nieznanego Żołnierza 18. Aktualnie zakład prowadzony jest z synem mgr inż. Ksawerym Komór. Zakład zajmuje się metaloplastyką oraz ślusarstwem budowlanym. Doświadczenie szefostwa oraz kadry menadżerów pomaga w realizacji konstrukcji łączących w sobie walory ozdobne, artystyczne i dekoracyjne oraz funkcjonalne i użytkowe. Firma korzysta z własnych projektów wykonywanych komputerowo - wiernie przedstawiającego rzeczywisty wygląd konstrukcji oraz projektów klientów. Wykonują wszelkie prace w zakresie kowalstwa artystycznego a w szczególności ogrodzenia kute, bramy, furtki, balustrady balkonowe, poręcze schodowe itp.

- Krzykawski Antoni, ASKAR – SERVICE, ul. Rowowa 1, 41-922 Radzionków

Firma istnieje od 1980 r. i zajmuje się naprawą samochodów wszystkich marek, wymianą opon. Prowadzi wypożyczalnie aut a także zajmuje się naprawą aut bezgotówkowo dla ubezpieczycieli. Zakład oferuje: samochody zastępcze na okres naprawy, dojazd do miejsca wypadku z samochodem zastępczym.

Członkowie Cechu ufundowali wiele atrakcyjnych nagród, które można było wygrać w organizowanych konkursach.

Wręczono nagrody dla zwycięzców w zorganizowanym w dniu 23.08.2014 r. turnieju tenisa stołowego o "Puchar Starszego Cechu".

Wieczór umilił występ zespołu "Nas Troje"  oraz Bernadeta Kowalska i Przyjaciele.