VI Charytatywny Bal Karnawałowy Rzemiosła 03.02.2009 r.

W dniu 03.02.2009 r. o godz. 20.00 odbył się VI "Charytatywny Bal Karnawałowy Rzemiosła" zorganizowany przez nasz Cech w Bytomiu.

Na balu władze miasta reprezentował V-ce Prezydent Bytomia- Marian Maciejczyk. Podczas imprezy został zorganizowany konkurs z nagrodami wraz z licytacją przedmiotów przekazanych przez 20 członków naszego Cechu. Dochód z imprezy oraz aparat fotograficzny wręczony został jako darowizna na zakup pomocy dydaktycznych dyr. Piotrowi Lempie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Bytomiu-Łagiewnikach.

Poprzez program artystyczny w wykonaniu młodzieży tej szkoły, uczestnicy Balu zapoznali się w jakich zawodach szkoła szkoli i jak może być postrzegana w środowisku. Następnie wodzirej przy akompaniamencie zespołu muzycznego z Koszęcina zaprosił wszystkich do Poloneza, którym rozpoczęto Bal.

Tańce, miła atmosfera i konsumpcja dopełniły całości Balu, na którym  hitem był tort czekoladowy „Sachera” przygotowany i zasponsorowany przez Cukiernię „U Michała” Rodziny Klimzów. Był tak wspaniały, że może konkurować z najlepszą cukiernią w Wiedniu.

Organizacją Balu zajął się Komitet Organizacyjny złożony z przedstawicieli Zarządu Cechu: Henryk Kabus, Irena Kalamorz, Maria Mońka-Mikos, Apolinary Komór, Joachim Klimza, Mariola Fischer, Jacek Arndt.

Zarząd Cechu dziękuje wszystkim serdecznie, którzy przekazali fanty oraz sponsorowali Bal, licząc na dalszą, tak wspaniałą współpracę w kolejnych imprezach!