Gala Rzemiosła Św. Józefa i Św. Klemensa 2010

W dniu 20.03.2010 r. o godz. 16.00 odbyła się msza w kościele Św. Jacka przy ul. Witczaka w intencji rzemiosła oraz piekarzy i cukierników.  Po mszy świętej o godz. 17.30 rozpoczęła się uroczysta Gala w restauracji „Myśliwska” przy ul. Alojzjanów 27 w Bytomiu, w której uczestniczyły 132  osoby.

Na Gali nie zabrakło również Prezydenta Bytomia - Piotra Koja, Burmistrza Miasta Radzionków – Gabriela Tobora, V-ce Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego i Prezesa Zarządu Izby Rzemieślniczej w Katowicach - prof. dr Jana Klimka. Na Gali Prezydent Bytomia Piotr Koj i Burmistrz Radzionkowa Gabriel Tobor wręczyli dyplomy dla firm, które obchodziły jubileusz: Piekarnia-Cukiernia Tadeusza Bączkowicza - 100-lecie, „Foto-Hanka” Jana Gawdzika - 65-lecie, Firma Budowlana „Gabud” Tadeusza Gapińskiego - 25-lecie, Krawiectwo Damsko-Męskie Marioli Fischer - 25-lecie, Polmozbyt Bytom Antoniego Wojciechowskiego i Włodzimierza Kani - 20-lecie oraz dyplom za wyróżnianie się na rynku rzemieślniczym dla Pana Apolinarego Komór Ślusarstwo Produkcyjno – Usługowe Radzionków.

Sponsorzy: Z.T. Kruszwica, Komplet Polska, Zelandia. Galę poprowadził Lucjan Czerny a do tańca przygrywał zespół 3PLUS1.

Zestawienie wręczenia odznaczeń na Gali Rzemiosła św. Józefa i św. Klemensa 20.03.2010 r.

I. Dyplom Izby Rzemieślniczej:

Tadeusz Kwapisz – junior

1. Natalia Wyłomańska – Szymczuk
  2. Beata Holik
  3. Marian Laska

II. Honorowa Odznaka Rzemiosła Śląskiego:

1. Włodzimierz Kania
  2. Danuta Przybyszewska

III. Honorowa Odznaka Rzemiosła Polskiego:

1. Piotr Klimza
  2. Ewa Blaut
  3. Tadeusz Gapiński
  4. Halina Owczarek
  5. Dorota Śliwieńska
  6. Krystian Wiśniowski

IV. Srebrny Medal im. J. Kilińskiego:

1. Zbigniew Śliwieński
  2. Barbara Jerszy
  3. Anna Wylenzek
  4. Józef Wylenzek
  5. Antoni Krzykawski

V. Złoty Medal im. J. Kilińskiego:

1. Joachim Klimza
  2. Tadeusz Kwapisz – senior

VI. Dyplom Izby Rzemieślniczej:

1. Lech Chojnacki
  2. Jan Gawdzik
  3. Franciszek Drenda
  4. Ewa  Krypner
  5. Apolinary Komór

W gazecie „Życie Bytomskie” na pierwszej stronie zamieszczono informację na temat naszej Gali. Informacja tego typu pojawiła się w takiej formie pierwszy raz od niepamiętnych lat.