Wzorowy zakład 2007

Rozstrzygnięcie IV edycji konkursu Wzorowy Zakład 2007 miało miejsce w dniu 15.03.2008 r. w Świerklańcu na uroczystej Gali Piekarzy i Cukierników z udziałem Kapituły Konkursu.

Skład Kapituły Konkursu:

Przewodniczący Jan Klimek - Prezes Izby Rzemieślniczej
Członkowie Małgorzata Handzlik - europosłanka
Adam Gawęda - poseł
Jakub Wyciślik - przewodniczący Rady Miejskiej
Janusz Pilszak - redaktor
Małgorzata Fischer - przedstawiciel Zarządu Cechu

Statuetki "Złota Rączka" przyznano:

GABUD - Tadeusz Gapiński
Zakład Remontowo-Budowlany
Bytom, ul.Kosynierów 19, Tel. 032/282-30-70

LUCJAN - Lucjan Szajbel
Studio Fryzjerskie
Ruda Śląska, ul.Piastowska 1, Tel.601-488-125

AUTO SERVICE - Antoni Krzykawski
Pomoc Drogowa
Radzionków, ul.Rowowa 1, Tel.032/289-31-28

IRENA - Irena Kalamorz
Salon Fryzjerski
Bytom, ul.Felińskiego 51, Tel.032/286-40-50

Statuetki zostały ufundowane przez Prezydentów Bytomia i Rudy Śląskiej oraz Burmistrza Radzionkowa.

Nominacje :

F.T.H. PAKO-KOPIŃSKA - Lucyna Szumal-Klimera
Branża Budowlana
Bytom, ul.Żeromskiego 20, Tel.032/282-66-12

Salon Fryzjersko-Kosmetyczny - Halina Owczarek
Bytom, ul.Sądowa 6, Tel. 032/281-54-54

CHARAKTERYSTYKA FIRM LAUREATÓW KONKURSU :

GABUD - Zakład Remontowo-Budowlany, Tadeusz Gapiński

Firma budowlana powstała w 1984r. i obecnie zatrudnia 17 pracowników. Realizuje kompleksowe usługi w zakresie budownictwa. Buduje domy jednorodzinne i szeregowe, adaptuje i modernizuje biura, banki, sklepy, mieszkania. Usługi wykonuje \"pod klucz\" tzw. projekt techniczny: wykonastwo oraz wyposażenie w sprzęt i meble.

GABUD wykorzystuje nowoczesne technologie i produkty firmy austriackiej POWER KLEAR. Oferuje specjalistyczne środki do czyszczenia i trwałego zabezpieczenia powierzchni. Uzyskane wyróżnienia i nagrody to: 1997r. Firma z Jakością, 2001r. Ogólnopolskie Forum Promocji Biznesu - Kraków, 2007r. - Honorowa Odznaka Rzemiosła Śląskiego. Przynależność do Cechu od 2002r.

AUTO-SERVICE - Pomoc drogowa - Antoni Krzykawski

Firma powstała w 1980r. i na dzień dzisiejszy zatrudnia 5 pracowników i 5 uczniów. Warsztat samochodowy wykonujący wszyskie usługi związane z naprawą, eksploatacją samochodów osobowych i dostawczych, a ponadto usługi blacharskie, lakiernicze i pomoc drogową. Firma posiada samochody zastępcze na okres naprawy dla klientów. Pracuje najnowszymi technologiami w blacharstwie samochodowym stosując wykorzystanie surowców wtórnych takich jak olej silnikowy. Nowoczesne serwisowe i technologiczne usługi, dobre wyposażenie w sprzęt daje gwarancję naprawy solidnej i oczekiwanej

IRENA - Salon Fryzjerski, Irena Kalamorz

Salon Fryzjerski powstał w 1988r. i na dzień dzisiejszy zatrudnia 2 pracowników i 3 uczniów. Salon IRENA wykonuje usługi: fryzjerstwo damskie i męskie, komputerowy dobór fryzur, przedłużanie i zagęszczanie włosów i niektóre usługi kosmetyczne np. henna.
Wykwalifikowana kadra bierze udział w konkursach, pokazach, zajmuje się ich organizowaniem. Właścicielka zakładu od kilkunastu lat stale podnosi swoje kwalifikacje, jest nauczycielem zawodu w ZSZ w Bytomiu, przewodnicząca Sekcji Fryzjerskiej w Cechu, jest rzeczoznawcą fryzjerstwa przy Izbie Rzemieślniczej w Katowicach, obecnie kończy studia systemem zaocznym. Pełni funkcję II Podstarszego Cechu. przynależność do Cechu od 1998r.