Wzorowy zakład 2012

Zarząd Cechu podjął w dniu 08.11.2011 r. uchwałę (nr 5/11/11) o organizowaniu V edycji konkursu „Wzorowy Zakład” pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Pana Adama Matusiewicza z uroczystym zakończeniem na Gali Rzemiosła w dniu 17.03.2012 r.

Kapituła konkursu obradowała w składzie:

Przewodniczący Kapituły:

Vce Prezes Rzemiosła Polskiego, Prezes Izby Rzemieślniczej w Katowicach - prof. dr hab. Jan Klimek

Sekretarz Kapituły:

Członek Zarządu Cechu-Jan Gawdzik

Członkowie Kapituły:

Prezydent Miasta Bytom- Piotr Koj,

Burmistrz Miasta Radzionków- dr Gabriel Tobor,

Członek Zarządu Cechu- Tadeusz Gapiński,

Członek Zarządu Cechu- Jacek Arndt.

Kapituła z 8 nominowanych firm wybrała 5 laureatów, którzy otrzymali statuetkę „Złota Rączka” w trzech kategoriach:

I kategoria - firmy zatrudniające do 3 osób

II kategoria - firmy zatrudniające od 4 do 9 osób

III kategoria - firmy zatrudniające powyżej 10 osób

Nominacje i statuetki „Złota Rączka” dla zwycięzców konkursu w imieniu Marszałka Województwa Śląskiego wręczył Sekretarz Województwa Śląskiego Pan Łukasz Czopik.

W kategorii I nominację otrzymały firmy:

Zakład Krawiecki Marioli Fischer powstał w 1985 r. Obecnie funkcjonuje przy ulicy Strażackiej 8, dosłownie kilka metrów od bytomskiego Rynku. Zakład oferuje niezwykle szeroki wybór spodni męskich własnej produkcji, oraz świadczy usługi szyjąc spodnie na miarę z materiałów własnych, jak i powierzonych. Poza tym wykonuje różne drobne przeróbki krawieckie. W ofercie Zakład posiada również skórzane paski do spodni, a także modne koszule firmy „Elegant” i krawaty w niezwykle szerokiej gamie kolorystycznej.

Firma KOMOOR, którą prowadzi w Radzionkowie Pan Ksawery Komór to nowa firma będąca kontynuacją rodzinnej firmy z 35-letnim doświadczeniem w produkcji konstrukcji spawanych, metaloplastyce oraz świadczeniem usług z zakresu ślusarstwa budowlanego. Oferta firmy obejmuje kompleksową pomoc w zakresie doradztwa, projektowania, wykonawstwa i montażu oraz wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe na podstawie projektów będących dziełem biur projektowych lub zamawiającego.

Warsztat Samochodowy “MOTO-BARTOSZ” rozpoczął działalność w 2005 r. w Bytomiu – Łagiewnikach przy ulicy Tulipanów 29. Właściciel Pan Bartosz Machura zdobył  doświadczenie zawodowe pracując wcześniej w serwisie Fiata.  Warsztat specjalizuje się w naprawach samochodów osobowych, jak i również samochodów dostawczych do 3,5 tony. Polityka pracy polega na zdobywaniu klienta wysoką jakością świadczonych usług, a co za tym idzie bazowaniu na stałej klienteli.

W kategorii I statuetkę „Złota Rączka” otrzymała:

1.  Mariola Fischer ZAKŁAD KRAWIECKI z Bytomia

W kategorii II nominację otrzymały firmy:

Firma Ślusarstwo Produkcyjne i Usługowe, której właścicielem jest Pan Apolinary Komór mieści się w Radzionkowie przy ul. Nieznanego Żołnierza 18. Jest to firma z ponad 35-letnim doświadczeniem w zakresie produkcji wyrobów stalowych oraz świadczeniem usług ślusarskich. Szeroki zakres działalności umożliwiło firmie zaistnieć w wielu branżach i gałęziach rynku. Poprzez wysoką wydajność przedsiębiorstwa i jakość wyrobów stale poszerzany jest zakres oraz obszar działania firmy i co za tym idzie umocnienie pozycji rynkowej.

Firma Techniczno-Handlowa „PAKO-KOPIŃSKA” została założona przez Panią Lucynę Szumal-Klimera w marcu 1983 r. z siedzibą w Bytomiu przy ul. Żeromskiego 20.  Firma świadczy usługi ogólnobudowlane specjalizujące się w pracach termoizolacyjnych, dekarskich, ślusarskich. Podstawowym celem działalności Firmy jest wiarygodność, pewność, rzetelność oraz wysoka jakość usług.  Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny obejmuje wszystkie oferowane i dostarczane przez Firmę usługi.

W kategorii II statuetkę „Złota rączka” otrzymali:

1.  Apolinary Komór Ślusarstwo Produkcyjne i Usługowe z Radzionkowa

2.  Lucyna Szumal-Klimera Firma Techniczno-Handlowa „PAKO-KOPIŃSKA” z Bytomia

W kategorii III nominację otrzymały firmy:

„Stara Piekarnia”, której właścicielem jest Pani Dorota Kwapisz zlokalizowana jest w Miechowicach, przy ul. Reptowskiej 4 w starej przedwojennej kamienicy. Kiedyś w tym miejscu istniała Piekarnia i stąd wzięła się nazwa lokalu. Oferta „Starej Piekarni”  to pub z bardzo dobrze zaopatrzonym w alkohole barem oraz restauracja zaaranżowana w stylu rustykalnym. Firma  zapewnia organizację wszelkich imprez okolicznościowych, obsługę imprez plenerowych oraz imprez u klienta, a także catering dla klientów indywidualnych, firm, biur, instytucji i grup zorganizowanych.

Firmę JONAT s.c. prowadzi Pan Zygmunt Wyłomański obecnie z córką Panią Natalią Wyłomańską-Szymczuk. Działalność rzemieślniczą w Bytomiu rozpoczął Pan Zygmunt w 1974 r.  Obecnie prowadzi cukiernię przy ul. Fałata 33 oraz rozbudowaną sieć sprzedaży. W roku 1999 siedzibą firmy stał się sklep przy ul. Sądowej 9. Początkowo był to sklep obuwniczy, po 14 latach funkcjonowania na rynku bytomskim został zamieniony na sklep cukierniczy.

Piekarnię-Cukiernię działającą w Bytomiu przy ul. Korfantego 2 przeniósł Pan Joachim Klimza w 1982 roku z Katowic – Wilchelminy. Od samego początku działalności właściciel kładzie największy  nacisk na wysoką jakość produkowanego pieczywa, higienę i warunki pracy. Pan Joachim na przestrzeni lat wyszkolił wielu uczniów w zawodzie piekarz – cukiernik, w tym dwóch synów. Obecnie jednemu z nich w coraz większym stopniu właściciel powierza zarządzanie Piekarnią-Cukiernią.

W kategorii III statuetkę „Złota rączka” otrzymali:

1.  Joachim Klimza PIEKARNIA-CUKIERNIA z Bytomia

2.  Zygmunt Wyłomański, Natalia Wyłomańska-Szymczuk JONAT S.C. z Bytomia